Avifauna.cz – nový český online magazín o ptácích

Možná jste zaznamenali, že na internetu byl spuštěn nový online magazín Avifauna. Za projektem stojí mladý ornitologický nadšenec Martin „Vlk“ Mrňous, který hledal inspiraci na převážně zahraničních platformách, jakým je např. allaboutbirds.org nebo Audubon.org. Pozoruhodný je již samotný vznik magazínu – vzešel z přání a zájmu čtenářů facebookové komunity Birding.cz a čtenáři na vznik magazínu sami vybrali cílovou částku potřebnou ke spuštění projektu.

Hlavní náplň magazínu spočívá v publikaci různorodých zpráv a informací ze světa a z naší domoviny, populárně naučných článků, vědeckých řádků, informací o chystajících se akcích (ve světě i zahraničí), ale třeba i recenzí na optiku nebo fejetonů ornitologů a ptáčkařů.

Atraktivní bude jistě možnost naučit se poznávat v přírodě těžko odlišitelné druhy ptáků. Foto J. Grünwald

„Pokud se nepletu, žádný takový server u nás ani na Slovensku nefunguje. Máme Ptačí svět, který je perfektním titulem z oblasti tisku, máme facebookové skupiny jako je např. Birding CZ, máme různé projekty v podobě osobních blogů a bezva webů jako je třeba www.birdwatching.cz a nebo samozřejmě Českou společnost ornitologickou a její oficiální web. Byl bych rád, kdyby Avifauna fungovala i jako podpůrná platforma pro všechny již existující weby, společnosti a organizace. Prostě taková křižovatka zastřešující všechno, co se týká ornitologie a našich opeřených kamarádů, ať už to bude mít jakoukoliv formu a podobu.“, říká k projektu Martin Vlk Mrňous.

V současné době je již magazín spuštěn a obsahuje řadu zajímavých příspěvků. Pro východočechy by mohla být zajímavá pozvánka na Bohdanečský rybník za racky černohlavými. Projekt Avifauny v současné době hledá nové tváře, které by rozšířily redakci, ale i pravidelné i občasné přispěvatele.

Sledujte ptačí dění na http://avifauna.cz/

Facebookové stránky magazínu:

https://www.facebook.com/avifaunaCZ/

Lukáš Kadava

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation