Pozvánka na brigádu na Rozkoši

Počátkem dubna jsou častými návštěvníky Rozkoše morčáci prostřední. Foto J. Vaněk

Rok utekl jako voda a opět se blíží první dubnová sobota. V tento den se již tradičně scházíme na březích přehrady Rozkoš, abychom jednak uklidili nepořádek po  některých návštěvnících, ale také, abychom se společně věnovali pozorování ptactva. S ohledem na jarní termín se lze dočkat nejednoho překvapení, takže o ornitologické vyžití bude určitě postaráno. V předchozích letech bylo v rámci této akce pozorováno mnoho atraktivních druhů, které se v tomto období při na své cestě na hnízdiště na lokalitě zastavují. V tomto směru nás každý rok čekalo nějaké překvapení a dá se předpokládat, že nejinak tomu bude i letos.  Jen pro připomenutí – v loňském roce jsme v průběhu brigády a při následné exkurzi pozorovali celkem 82 ptačích druhů a při troše štěstí může být letos toto číslo i vyšší.

K této brigádě také tradičně patří společné občerstvení v podobě špekáčků i cukrářských produktů. Občerstvení bude opět zajištěno pro všechny přihlášené účastníky a bude zcela režii pobočky.

Také kulík písečný (na obrázku) a řada dalších druhů bahňáků protahují v dubnu. Foto J. Vaněk

S ohledem na charakter práce je třeba se vybavit odpovídajícími ochrannými pomůckami – zejména pracovními rukavicemi a oblečením odpovídajícímu aktuálnímu počasí. Vzhledem k tomu, že se při práci  budeme pohybovat i v bažinatém terénu jsou nejvhodnější obuví holínky. A protože naší náplní bude v neposlední řadě pozorování ptactva – nezapomeňte doma dalekohledy!

Sraz účastníků bude, jako každoročně v prostoru tzv. Domkovské zátoky (viz přiložená mapka) dne 6.4.2019 v 8,00 hod. Svoji účast nahlaste do 4.4.2019 na e-mailovou adresu pobočky (vcpcso@centrum.cz). Občerstvení bude možné zajistit pouze pro přihlášené účastníky !

Na hojnou účast se těší koordinátor akce Jaroslav Vaněk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation