Sedmá konference Východočeské pobočky ČSO

Lokalita terénní konferenční exkurze: přehrada Rozkoš. Foto J. Vaněk

Již od roku 1990 pořádá Východočeská pobočka ČSO (VČP ČSO) konferenci Metody a výsledky výzkumu ptačích populací. Od krásných začátků v České Skalici se toto setkání amatérských i profesionálních ornitologů postupně podívalo na Českomoravskou vysočinu ke Slavíkovu a do Pardubic. Vedle českých špiček jsme se zároveň mohli těšit i z účasti zahraničních hostů. Stále však šlo hlavně o setkání a poučení nás všech, kteří se zajímáme o ptactvo, jeho život a ochranu.

Vzdělávací centrum Hospitalu Kuks – místo konference VČP ČSO 2020

Také letošní ročník bude pokračovat ve stanoveném směru a potkáme se tak v krásném hospitálu Kuks. Vedle možnosti pokochat se touto perlou české architektury se můžeme opět těšit na zahraniční hosty. Svou účast již přislíbili kolegové z Polska, Běloruska, Slovenska a Ukrajiny. Stranou samozřejmě nezůstávají ani naši odborníci. Aktuálně jsou plánovány tři plenární přednášky, osm tematických bloků a speciální workshop. Předběžně domluveny jsou již přednášky na témata, jako je telemetrie luňáků, ptačí ostrovy, jihomoravská populace racků bělohlavých či polští ledňáčci. Představeny budou též průběžné výsledky LSD a ochrany i ornitologie na řadě významných lokalit východních Čech, České republiky či Polska. Stále přitom máme několik volných míst pro zájemce o prezentaci vlastních výzkumů.

Konference se uskuteční v termínu 16. – 18. 10. 2020 (pátek-neděle). Po prvních dvou dnech zaplněných přednáškami si budou všichni moci vybrat ze dvou terénních exkurzí. Jedna povede na vodní nádrž Rozkoš, druhá pak do Ptačího parku Josefovské louky. Účastnický poplatek za konferenci je 500 Kč (pro přednášející je snížen na 400 Kč). Přihlašovat se budete moci od 15. 4. přes on-line formulář, k němuž se dostanete přes stránky VČP ČSO. Běžní účastníci se mohou hlásit do 30. 9. Vzhledem k omezené ubytovací kapacitě (pokoje v hospitálu a ubytovnách v obci) doporučujeme vše zařídit co nejdříve. Přednášky je třeba přihlásit co nejdříve, nejpozději však do 30. 6., abstrakty je pak třeba poslat do 31. 7. 2020. Pro více informací sledujte náš web.

Věřme, že nynější těžké časy již brzy pominou a my si v podzimním čase užijeme skvělou konferenci. Těšíme se na setkání s Vámi.

Za VČP ČSO Jakub Vrána

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation