Pozvánka na brigádu na Rozkoši

Mapa s místem srazu

Jak bylo již avizováno ve Zpravodaji č. 71 a rovněž na členské schůzi VČP ČSO, dne 7.4.2018 se na přehradě Rozkoš u České Skalice uskuteční tradiční brigáda na úklid odpadků, které na březích nádrže zanechali nepořádní návštěvníci. Stejně jako v předchozích letech spojíme užitečné s příjemným, takže během práce, ale zejména po ní se budeme věnovat i pozorování ptactva. S ohledem na jarní termín se lze dočkat nejednoho překvapení, takže o ornitologické vyžití bude určitě postaráno. Jen pro připomenutí – v loňském roce jsme kromě řady dalších ptačích druhů pozorovali dudka chocholatého, turpany hnědé, morčáky prostřední, racky černohlavé, potáplici malou, jespáky obecné a v neposlední řadě rekordní hejno 78 potápek černokrkých. Čím nás Rozkoš překvapí letos ?

O překvapení není nikdy nouze – co kdyby se nám poštěstilo pozorovat třeba kormorána malého ? Ten přibyl v loňském roce do avifauny Rozkoše. Foto J. Vaněk

K této brigádě také tradičně patří společné občerstvení v podobě špekáčků i cukrářských produktů. Občerstvení bude opět zajištěno pro všechny přihlášené účastníky a bude zcela režii pobočky. S ohledem na charakter práce je třeba se vybavit odpovídajícími ochrannými pomůckami – zejména pracovními rukavicemi a oblečením odpovídajícímu aktuálnímu počasí. Vzhledem k tomu, že při práci je někdy nutné vstupovat do vody, jsou nanejvýš žádoucí holínky. A protože naší náplní bude v neposlední řadě pozorování ptactva – nezapomeňte doma dalekohledy !

Sraz účastníků bude, jako každoročně v prostoru tzv. Domkovské zátoky (viz přiložená mapka), a to v 8,00 hod. Svoji účast nahlaste do 5.4.2018 na e-mailovou adresu pobočky (vcpcso@centrum.cz). Občerstvení bude možné zajistit pouze pro přihlášené účastníky !

V roce 2017 jsme během brigády pozorovali tohoto dudka chocholatého. Foto J. Vaněk

Na hojnou účast se těší koordinátor akce

Jaroslav Vaněk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation