Pozvánka na ptačí festivaly ve východních Čechách

Také letos se na počátku října konají populární Festivaly ptactva, při nichž se široká veřejnost může pokochat krásou migrujících opeřenců. Pozvánku na Josefovské louky jste již na našem webu viděli. Za sebou máme též vycházku v Krkonoších. Pojďme si ale shrnout i další festivaly na území východních Čech, které můžete příští víkend navštívit. Konkrétně jde o:

 

Dobré

Sraz v sobotu 7. 10. v 8:00 v ekocentru A Rocha, Krupárna č.p. 85, Dobré. Monitorovací vycházka do cca 12:00 v okolí ekocentra bude doplněna odchytem i kroužkováním ptáků. Na závěr akce bude odhalena nová interaktivní cedule o životě ve Zlatém potoce a můžeme se sejít u malého táboráku, kde si opečeme své přinesené dobroty. S sebou si můžete vzít dalekohled, příruční atlas ptáků, něco dobrého na opečení a otevřené oči a uši pro divy přírody. Pořádá ČSO ve spolupráci s A Rocha – Křesťané v ochraně přírody, o.p.s. Vede Pavel Světlík (psvetlik@arocha.cz , 775 042 228)

 

Lázně Bohdaneč

Sraz v sobotu 7. 10. v 8:30 před sochou sv. Jana Nepomuckého u bohdanečského mlýna (asi 500 m od konečné MHD č. 3 z Pardubic). Ornitologická procházka starobylou rybniční krajinou v okolí Lázní Bohdaneč, pozorování a určování ptáků i za pomoci stativového dalekohledu s velkým zvětšením. Za vhodného počasí proběhne ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Kontakt: praus@vcm.cz, 605 522 692.

 

Opatovské rybníky

Sraz v sobotu 7. 10. v 9:00 na hrázi rybníku Hvězda u Třebovic. Odtud cesta k rybníku Hvězdička a případně i dál na Nový rybník. Připraveno pozorování ptáků, ukázka kroužkování a hra pro děti. Vede Jakub Vrána (739 697 659).

 

Žehuňský rybník 

Sraz v sobotu 7. 10. u přepadu v 7:30, potom přesun na pozorovací místo za topoly. Zde případně ukázka kroužkování a vypouštění uzdravených ptáků ze záchranné stanice Huslík u Poděbrad. Dále po severním břehu rybníka do Severní zátoky, cestou pozorování, sčítání a určování ptáků. V aleji rozdání propagačních materiálů a podle železniční trati návrat zpět k přepadu. Vede Lubor Urbánek (604 824 652).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation