Vyšel „barevný“ Panurus č. 22

20140119S potesenim oznamuji, ze vyslo 22. cislo casopisu Panurus, tentokrat v tmave zelene obalce. Novinkou je plnobarevny tisk a celkove inovovany design, ktery si klade za cil zvysit atraktivitu publikovanych informaci a dokumentarnich fotografii. Panurus 22 obsahuje celkem 10 prispevku o vyskytu a biologii ptaku – mj. je zde rozebrano aktualni rozsireni mizejiciho chocholouse obecneho (Galerida cristata) ve vychodnich Cechach a zdokumentovana vzacna pozorovani krivky belokridle (Loxia leucoptera) na Svitavsku ci mandelika hajniho (Coracias garrulus) na Kralovehradecku. Nechybi ani jiz tradicni soucasti cisla, jako je zprava z VVT, nebo rubriky Ornitologicka pozorovani a zajimavosti. Za redakci preji vsem ctenarum prijemne a inspirativni pocteni!

Vydavani ornitologickeho casopisu Vychodoceskou pobockou Ceske spolecnosti ornitologicke ma jiz vice nez tricetiletou tradici a behem teto doby se „nas“ casopis vyviji v souladu s dalsi odbornou zoologickou literaturou, jakoz i s novymi technologiemi sazby a tisku. Panurus tak dlouhodobe plni obecne prospesnou roli odbornych prirodovednych periodik a je zdrojem aktualnich dat zejmena o rozsireni ptaku. Vydavani casopisu Panurus ale neni zadarmo – prosim, podporte tuto snahu koupi casopisu! Velice vitany jsou i Vase prispevky do 23. cisla casopisu Panurus, jehoz priprava jiz zapocala. Rukopisy zasilejte nejlepe do 30. 4. 2014 (po domluve i pozdeji) na e-mail Bohdanec.rybnik@centrum.cz.

 

Martin Paclik (sefredaktor)

20140119a

0 Thoughts on “Vyšel „barevný“ Panurus č. 22

 1. Radko Waldhauser on 19.1.2014 at 12:16 píše:

  Dobrý den.
  Pane Paclík, myslím si, že by pod článkem mělo být uvedeno též, jakým způsobem je možné PANURUS objednat, včetně způsobu platby a dodání.
  Děkuji. Radko Waldhauser, Jaroměř

 2. Lukáš Kadava on 22.1.2014 at 16:02 píše:

  Hezký den, já myslím, vzhledem k tomu, že se měnili lidé mající na starosti distribuci, že nyní lze objednat mailem buď u Martina Paclíka (viz uvedený mail v článku) nebo na mailu pobočky: vcpcso@centrum.cz
  Krásný den. Lukáš Kadava

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation