Konference se blíží – nepropásněte termíny!

pobocka logoNa rok 2015 připadají ve spolkovém pobočkovém životě dvě významné události. Výročí 40 let od založení VČP ČSO a celostátní ornitologická konference s mezinárodní účastí „Metody a výsledky výzkumu ptačích populací“, která se koná jednou za pět let. Letos proběhne již šestá konference. Prvotním cílem takového setkání je možnost prezentace a sdílení nejen posledních ornitologických výzkumů, ale měl by být poskytnut prostor pro zveřejnění výsledků nejen akademického bádání, ale také ornitologům amatérům, jejichž regionální výsledky do značné míry ovlivňují současnou podobu české ornitologie. Dalším kladem, který konference může přinést, je i v době široce využívaných komunikačních technologií možnost kolegiálního kontaktu a přímé výměny zkušeností, různorodých pohledů na danou problematiku a také cosi, co snad lze nazvat „užším komunitním pocitem“, který přirozeně vyplívá ze setkání lidí s podobným pohledem na svět ptáků, navíc nezřídka podpořeným přátelskými vztahy.

Letošní konference nabídne kromě již klasických bloků referátů s ornitologickou tematikou také prezentaci optiky od našich konferenčních partnerů, nebo možnost motivace k šetrnějším přístupům k životnímu prostředí, kterou zajistí ZO ČSOP Jaro Jaroměř. Taktéž plánovaná podzimní schůze České společnosti ornitologické, která bude začleněna do sobotního konferenčního programu, věříme, že obohatí a zpestří její náplň. Všechny potřebné informace naleznete na http://www.vcpcso.cz/konference-2015/. V nejbližších dnech bude mj. zveřejněn podrobný konferenční program. Ať víte, na co se těšit!

Dovolím si apelovat na vás, kdož se na konferenci chystáte, nenechávat přihlášky na poslední chvíli – upozorňuji, že pouze do 21.9.2015 jsme schopni vám zarezervovat místo  noclehu na kolejích Univerzity Pardubice a rovněž stravu v Zámecké kavárně. Po tomto datu se samozřejmě můžete přihlásit taktéž, vč. přihlášky v samotný termín konference, zmíněné služby Vám však již nebudeme schopni garantovat.

Pamatujte, že Ubytování není součástí konferenčního poplatku. Ubytování je pouze předjednáno na kolejích Univerzity Pardubice. Účastníci si ubytování hradí a závazně objednávají sami. Pobočka pouze rezervuje ubytování na základě informací přihlášených účastníků, abyste měli jistotu, že v době konání konferencí budete mít kde spát. Účastník, mající zájem o rezervaci ubytování, označí na přihlášce počet nocí a počet lůžek. Nejpozději do konce září 2015 je však nutné provést závaznou objednávku na mail ubcentrum@upce.cz nebo telefonicky na tel. 466 036 624.  Po tomto datu rezervace propadá!

Vážení přátelé, přípravy konference jsou v plném proudu a jsme rádi, že se podařilo najít partery, kteří nám pomohou zajistit vše tak, aby jste byli maximálně spokojení. V první řadě děkujeme spolupořadatelům, Východočeskému muzeu v Pardubicích a Agentruře ochrany přírody a krajiny – regionálnímu středisku východní Čechy. Taktéž děkujeme hejtmanovi Pardubického kraje Martinovi Netolickému, který laskavě převzal záštitu nad touto pro pobočku tak významnou akcí. Generálním partnerem se stala společnost Lesy ČR,  které títmo děkujeme a taktéž i ostatním parnerům!

Pevně věříme, že se nám podaří vše zvládnout k vaší maximální spokojenosti. Přejeme vám, aby se konference stala pro vás studnicí inspirací a nových poznatků, ale rovněž aby byla pro vás místem krásných setkání a příjemně strávených chvil. Věříme, že nás poctíte svojí návštěvou! Nashledanou v říjnu v Pardubicích!

Lukáš Kadava, Martin Fejfar a Světlana Vránová

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation