Nová kniha Ptáci Pardubic

20091027 Pardubice – Kniha Ptáci Pardubic zpracovává výsledky čtyřletého hnízdního a zimního mapování ptáků na území druhého největšího východočeského města. Do společného projektu pardubického střediska Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a Východočeské pobočky ČSO se zapojilo celkem 16 ornitologů. Data získaná náročnou prací v terénu zpracovala do knížní podoby trojice autorů – S. Vránová, V. Lemberk a R. Hampl.

Od března 2003 do listopadu 2006 bylo na území města Pardubic pozorováno celkem 158 druhů ptáků, což je téměř 40 % veškeré ptačí fauny České republiky.

Do tohoto počtu jsou zahrnuty jak druhy hnízdící a pravidelně protahující či zimující, tak i náhodná pozorování různých zatoulanců, včetně několika druhů volně létajících exotů. V nejvyšší kategorii D (prokázané hnízdění) bylo zjištěno 87 druhů.

Kniha je plnobarevná, na křídovém papíře. Texty a mapky rozšíření jednotlivých druhů jsou doplněny více než 400 fotografiemi. Publikaci je možné zakoupit v pokladně pardubického zámku za 270,- Kč. Pro členy pobočky je kniha k dostání na členské schůzi VČP ČSO za pouhých 200,- Kč.

Ukázka zpracování druhu havran polní

2 Thoughts on “Nová kniha Ptáci Pardubic

 1. Peter Krišovský on 26.9.2017 at 11:47 píše:

  Dobrý deň, máte ešte knihu Ptáci Pardubic k dispozícii na predaj? Viete zaslať knihu aj na Slovensko? Aký je postup platby a dobierky?

  Ďakujem za informácie.

  S pozdravom Peter Krišovský

  • Lukáš Kadava on 8.10.2017 at 15:18 píše:

   Dobrý den, napište prosím na pobočkový mail: vcpcso(at)centrum.cz. Díky. Lukáš Kadava

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation