Víkendové setkání Východočeské pobočky ČSO

Datum a místo konání: 15.-17.10.2021 Autokemp Buňkov, Břehy

Poslední dva roky spolkové činnosti nepřály, proto se pobočkový výbor rozhodl ještě před podzimní schůzí uspořádat víkendové setkání, které by mělo alespoň částečně nahradit společenské akce typu VVT nebo Východočeská konference. Ubytování nalezneme v autokempu Buňkov v obci Břehy. Tedy v místě, které pobočka již v minulosti využila při VVT v roce 2009. Nenechte si ujít přátelská setkání s kolegy a s ptáky v terénu!

Víkend bude mít díky podzimnímu termínu volnější program. Na rozdíl od jarního VVT se nebude jednat o systematický průzkum území, využijeme ale polohy ubytování v centru Polabí a zavítáme na zajímavé migrační zastávky v regionu. V dosahu je široká paleta významných lokalit: rybníky Žehuňský, Proudnický, Třesický, Sopřečský, Bohdanečský, pískovny Oplatil či Štít a mnohé další. Za zmínku stojí též blízké významné hnízdní lokality jako je např. rybník Černý Nadýmač, rybníky v okolí Bukovky nebo Týnecké mokřiny. Výběr provedeme dle aktuálního stavu jednotlivých lokalit. Získané výsledky budou využity pro dlouhodobé monitorovací programy Sčítání vodních ptáků v době migrace a Zimní sčítání vodních ptáků ve středních a východních Čechách, které se termínově se setkáním kryjí.

I když budou návštěvy mokřadních lokalit pravděpodobně tvořit těžiště víkendu, v průběhu jistě dojde i na jiné biotopy. Zajímavé lokality lze v okolí nalézt jak v zemědělské krajině, tak v lesních komplexech. V případě zájmu a energie se například nabízí pokus o podzimní monitoring sov. Přesun mezi lokalitami bude nejspíš probíhat především auty, ale je možné s sebou vzít i kolo. Pro návštěvu některých lokalit to bude nejefektivnější dopravní prostředek.

Po dobu trvání akce bude v autokempu otevřená restaurace. Bude tedy dostatek příležitostí k výměně zážitků z posledních měsíců.
Bydlení je domluveno v osmi třímístných vytápěných apartmánech. Předpokládá se cena zhruba 300kč/noc. V případě naplnění kapacity budou k dispozici i nevytápěné chatičky.
Prosíme zájemce, aby svou účast co nejdříve potvrdili na pobočkový mail vcpcso@centrum.cz. Je nutné v kempu s předstihem nahlásit skutečný počet účastníků. Zároveň je možné se zapsat do rozpisu ubytování ZDE

Na setkání se těší výbor VČP ČSO

Foto Jaroslav Vaněk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation