Sčítání labutě velké v roce 2019

Labuť velká s mláďaty. Foto T. Diviš

Z iniciativy RNDr. Jana Hory a pod jeho vedením bylo zahájeno úsilí o obnovení sčítání labutě velké v celé ČR. Jeho cílem je získat aktuální údaje o početnosti, ohrožení a ztrátách tohoto našeho největšího ptačího druhu. V roce 2018 už sčítání úspěšně proběhlo v západních Čechách. V územní působnosti naší pobočky, tedy v krajích Královéhradeckém a Pardubickém, proběhne sčítání ve dnech 8. a 9. června 2019.

Vyzýváme členy naší pobočky k účasti na této akci kdysi, pod vedením zesnulého pana Václava Kratochvila, tak úspěšně naší pobočkou realizované na území tehdejšího Východočeského kraje. Jako pravidelný účastník tohoto sčítání, který v něm na území okresu Náchod stále pokračuje i po přerušení celostátního programu, mohu našim členům účast jen doporučit jako metodicky nenáročnou práci v zajímavém prostředí s možností pozorování dalších atraktivních druhů.

Zájemci o účast na sčítání prosím, aby se přihlásili územně příslušnému okresnímu koordinátorovi, který jim zašle podrobnější instrukce.

Tomáš Diviš

 

Okresní koordinátoři a kontakty:

Jičín – Vladimír Šoltys jicinvet@seznam.cz

Trutnov – Petr Kafka petr.kafka@centrum.cz

Náchod – Tomáš Diviš tomas.divis@email.cz

Hradec Králové – Lukáš Kadava  Louka.s@seznam.cz

Rychnov nad Kněžnou – Jiří Hlaváček hlavacek.tyn@centrum.cz

Pardubice – Milan Růžička milan.ruzicka@nature.cz

Chrudim – Martin Fejfar  fejfar@ipr.praha.eu

Ústí nad Orlicí – Martin Fejfar  fejfar@ipr.praha.eu

Svitavy – Jiří Mach ma@gy.svitavy.cz

Foto L. Kadava

One Thought on “Sčítání labutě velké v roce 2019

  1. Thanks for enabling me personally to be able to gain fresh ideas about pc’s. Also i have the notion that one of the best ways to maintain your current notebook computer within perfect situation has been a hard plastic-type material case, and also spend, that fits outrageous of your pc. These kind of protective gear are generally product unique since they are made to fit correctly over the all-natural housing. You can purchase all of them from owner, as well as from vacation places if they are designed for the mobile computer, nonetheless only a few notebook could have a covering out there. Once again, great ideas.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation