Ornitologové ze čtyř zemí budou diskutovat v Pardubicích

Východočeská pobočka České společnosti ornitologické se stává jednou za pět let organizátorem celostátní ornitologické konference s mezinárodní účastí „Metody a výsledky výzkumu ptačích populací“. Letos tomu tak bude již po šesté! Konference proběhne ve dnech 16. – 18. října 2015 v krásných prostorech pardubického zámku.

„Ornitologická konference je místem prezentace nejnovějších trendů ve výzkumu ptáků na akademické úrovni, své místo má i amatérský a často lokální výzkum, který však nezřídka určuje tvář současné české ornitologie,“ řekl Lukáš Kadava z Východočeské pobočky ČSO.

Letošní pardubická konference nabídne kromě již klasických bloků referátů s ptačí tematikou také prezentaci optiky, nebo možnost ukázky jednoduchých kroků, šetrných k životnímu prostředí na zahradě, kterou zajistí ZO ČSOP Jaro Jaroměř. Neděle bude patřit exkurzi na rybníky Bohdanečska.

„Právě a Pardubicku probíhala v posledních letech revitalizace Bohdanečského rybníka, jedné z nejvýznamnějších ornitologických lokalit v České republice. Konkrétní výsledky této investičně nákladné akce budou i jednou z prezentovaných přednášek. Je více než zajímavé po skončení akademických debat jít se přesvědčit do terénu na vlastní oči,“ láká organizátor konference Martin Fejfar.

Organizátoři letos taktéž očekávají zahraniční účastníky. „Uvítáme účastníky ze čtyř evropských zemí – ze Slovenska, Polska, Běloruska a samozřejmě z celé České republiky. Právě účast zahraničních partnerů je pro nás ujištěním, že naše práce má smysl a akce má již své místo v mezinárodním ornitologickém dění,“ doplňuje organizátorka Světlana Vránová.

Celostátní ornitologická konference s mezinárodní účastí „Metody a výsledky výzkumu ptačích populací“ se koná pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. Generálním partnerem je státní podnik Lesy České republiky.

 

 

partneři do zpravodaje (Page 1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation